Projekcja ruchomego obrazu

Projekcja, czyli wyświetlanie tekstów i ruchomych obrazó w kościele.

Projektor multimedialny i ekran do kościoła.

Dziś dostępnych jest wiele nowoczesnych technologii umożliwiających projekcję w kościołach choćby projektor multimedialny z wi fi. Propozycje związane z wyświetlaniem pieśni czy modlitw w kościołach to duża oferta rozwiązań.

Wymienimy chociażby monitory plazmowe, ekrany diodowe, ekrany LED , rzutniki slajdów oraz projektory multimedialne. Każdy z tych systemów posiada inne właściwości i przeznaczony jest do innych celów.

Projektory i ekrany dobieramy dopasowując je do indywidualnych warunków. Zapraszamy do kontaktu tel. 0-502 002 006 oraz 22/613 88 99

ekran w kosciele viz-art

Pojektor i ekran w kościele.

Najlepsze oferowane rozwiązanie do wyświetlania tekstu, zdjęć i filmów w kościele. Jasność obrazu, (która kiedyś była problemem) jest zdecydowanie większa i zależy od dobranego projektora.

Ekrany projekcyjne produkowane są w każdej wielkości imoga być dopasowane do kolorystyki wnętrza.  System projektor np. z wi fi i ekran wypiera dawne rzutnik slajdów. System wyświetlania z projektora na ekran umożliwia także automatyczne odchylenie ekranu do ściany po zakończonej projekcji. Taka możliwość pozwala aby ołtarz i prezbiterium nie były zasłaniane na stałe, a tym samym zachowanie stylu kościoła z jednoczesnym zastosowaniem nowoczesnej technologii.

Projektor multimedialny może być stosowany także podczas koncertów odbywających się w kościołach np. do projekcji różnych motywów na ekranie. Wprowadza to w wyjątkowym stylu nowoczesność do wnętrz sakralnych

plazma monitor lcd do kosciola

Monitory plazmowe w kościele.

Są najrzadziej wykorzystywane w kościołach, posiadają bardzo dobra jakość, dużą gamę kolorów, jednak przy większym nasłonecznieniu bardzo mocno odbijają światło znacznie utrudniając odbiór obrazu. Poza tym wielkości w jakich są produkowane i ceny są częstą barierą przy wyborze do realizacji. Ciężar dużych telewizorów plazmowych oraz brak możliwości zamaskowania czynią go bardzo trudnym do zastosowania w klasycznych wnętrzach kościołów.

Ekrany LED w kościele

Spora jasność ekranów LED pozwala wyświelać tekst w  nawet bardzo jasnych wnętrzach. Często stosowane są do prezentacji na zewnątrz budynku. Duża jasność wyświetlanych liter niestety razi w oczy, a z bliska obraz nie jest dobrze widoczny.

Rzutniki slajdów w kościele

Służy do wyświetlania tekstów pieśni widocznych na slajdzie. Rozwiązanie znane od wielu lat, jednak wypierane jest przez projektory multimedialne. Najczęściej zauważanym mankamentem jest niska jakość obrazu i niedokładne trafianie obrazu na ekran.