Nagłośnienie w kościele

elektroniczne systemy w kościele

Dopasowanie głośników w kościele.

Teraz dopasowanie głośników do kościoła nawet do najbardziej nowoczesnego, zabytkowego czy klasycznego wnętrza sakralnego jest możliwe dzięki wyborowi kształtów, mnogości kolorów oraz sposobie podawania dźwięku.

Niestety ciągle w systemach nagłaśniających w tak dużych pomieszczeniach jakimi są kościoły konieczne jest okablowanie. W innych budynkach jest to stosunkowo mały problem, ponieważ okablowanie można ułożyć pod tynkami tak samo jak instalację elektryczną. We wnętrzach kościołów właściwe i najlepsze dobranie głośników to zawsze indywidualne przeanalizowanie i przemyślenie całego systemu. Tak aby podłączone kable nie były widoczne i nie szpeciły wnętrza budowli sakralnej. Dlatego dybór i montaż systemu nagłośnienia w kościele należy oddać w ręce doświadczonych osób.

Nagłośnienie kościoła. Systemy nagłaśniające.

W budynkach sakralnych podczas projektowania systemu nagłośnienia bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego systemu spełniającego warunki akustyczne oraz odpowiednie rozmieszczenie głośników, które zapewnią równomierne nagośnienie kościoła, a uczestnikom nabożeństw dobrą słyszalność przy stosunkowo niedużym natężeniu siły głosu. Ważne aby muzyka w kościele czyli dźwięk, była słyszalna w każdym miejscu w zbliżony sposób.

Dzisiejsze systemy do nagłośnienia kościołów są coraz lepszej jakości i dają dużo więcej możliwości niż te stosowane kilkanaście lat temu.

Proponowane nagłośnienia  dobieramy do indywidualnych warunków w kościele. Zapraszamy do kontaktu tel. 0-502 002 006 oraz 22/613 88 99

Głośniki stosowane w kościele można lepiej zamaskować czyli dopasować kolorystyką do stylu kościoła. Zainstalowanie głośników bliżej słuchaczy spowoduje, że głos będzie lepiej słyszalny. Wyższa jakość dźwięku rozchodzącego się w kościele jest uzyskiwana dzięki zastosowaniu filtrów  i korektorów dźwięku.

Akustyka charakterystyczna dla wnętrz kościołów wymaga właściwego doboru nagłośnienia. Odpowiednio dopasowany system dźwiękowy (głośniki, wzmacniacz i mikrofony) spowoduje, że czysty dźwięk idealnie dopasuje się do wymagającej akustyki świątyni. Zapewnia to, równomierne rozprowadzenie dźwięku w każdym miejscu kościoła.