Sterowanie oświetleniem EIB w kościele

Sterowanie - EIB w kościele

Nowoczesna technologia, systemy sterowania komuterowego i duży wybór modułów, które automatyzują chociażby włączanie oświetlenia w kościele. Elektronika w służbie kościoła pozwala na łatwe sterowanie codziennymi czynnościami i daje dużo większe możliwości niż dawniej stosowane systemy oświetlenia w kościołach.

Oświetlenie zewnętrzne kościoła pozwala podkreślić wyjątkowy styl budowli. Oświetlenie podłączone do   systemu automatycznego włączania oświetlenia pozwala na ekonomiczne użytkowanie światła. Odpowiednio zaprogramowane sterowniki włączą i wyłącza oświetlenie albo wybrane moduły, aby budynek kościoła dla bezpieczeństwa mógł być oświetlony nocą.

System oświetlenia zewnętrznego kościoła powoduje, ze budowla sakralna staje się charakterystycznym obiektem w okolicy. Światło podkreśla wyjątkowość obiektu kościelnego.

Sterowanie oświetleniem w kościele.

Oświetlenie w kościołach to zwykle złożony system w którego sklad moga wchodzić: żyrandole, kinkiety, halogeny, oświetlenie punktowe, oświetlenie na zewnątrz kościołów oraz oświetlenie dzwonnicy.

Nowoczesna technologia w kościele pozwala na łatwe sterowanie i daje dużo większe możliwości niż dawniej stosowane systemy oświetlenia w kościołach.
W standardowych systemach każda, oddzielna lampa właczana jest z oddzielnego włącznika na ścianie, które niejednokrotnie umieszczone są w różnych miejscach, co przy takiej ilości lamp może być  trudne do zapamiętania.

W  systemach automatycznego sterowania oświetleniem w kościołach oferujemy nowoczesne i funkcjonalne sterowniki.
Proponowane przez VIZ-ART systemy sterowania oświetleniem zbudowane są tak, aby w jednym konkretnym miejscu na ścianie zamieszczony był jeden sterownik, który obsługuje nie tylko światła ale wszystkie elektroniczne urządzenia w całym budynku oraz na zewnątrz.

System Inteligentnego Sterowania daje  niesamowite możliwości oraz w ogromny sposób ułatwia sterowanie i uatrakcyjnia wnętrze oraz kościół z zewnątrz.

Wyobraźmy sobie, że jednym przyciskiem włączamy wszystkie żyrandole oraz i halogeny aby dokładnie oświetlić kościół podczas nabożeństwa. Po skończonym nabożeństwie za pomocą także jednego przycisku pozostawiamy tylko niewielkie oświetlenie, np. obrazów itp.

Wieczorem o ustalonej porze system automatycznie włącza oświetlenie dzwonnicy, oświetlenie zewnętrzne kościoła oraz kinkiety w środku, oczywiście tak samo rano gdy wstaje słońce system automatycznie oświetlenie wyłącza.
Wszystkie ustawienia wykonuje się za pomocą sterownika ściennego, oczywiście można je także dowolnie konfigurować.

Za pomocą takiego nowoczesnego systemu zamontowanego w kościele możemy także sterować np. systemem odsłaniania obrazu, roletami w oknach na plebanii lub nawet nawadnianiem trawnika wokół kościoła.

Możliwości kończą się właściwie tylko na naszej wyobraźni, ponieważ funkcje tego systemu są właściwie nieograniczone.