Ekrany projekcyjne w kościele

Ekran projekcyjny, na którym wyświetlany jest obraz jest specjalnym rodzajem materiału, który może być zwijany w estetycznej i subtelnej obudowie dopasowanej do wnętrza stylem i kolorystyką. Nowością na naszym rynku są produkowane przez VIZ-ART. specjalne uchwyty do ekranów, dzięki którym ekran po projekcji automatycznie odsuwa się odchyla się do ściany aby nie zasłaniać prezbiterium.

Różnorodność urządzeń audio wizualnych i multimedialnych pozwala na doskonały dobór elementów do projektowanego systemu. Najlepszym rozwiązaniem służącym pokazaniu tekstów pieśni podczas nabożeństwa jest zastosowane projektora multimedialnego oraz ekranu projekcyjnego. To nowoczesne rozwiązanie wymaga wiedzy przy doborze odpowiednich urządzeń.

Dzisiejsze projektory dużo się różnią od popularnych kiedyś rzutników slajdów( te miały bardzo ograniczone możliwości, tylko do rzucania tekstu a jakość pozostawiała wiele do życzenia) . Można wyświetlać, tekst połączony z dopasowanym tłem, zdjęcia a także filmy. Daje nam to dużo więcej możliwości do zainteresowania wiernych. Jasność takich systemów ( która kiedyś była problemem) jest dużo większa- zależy to od odpowiedniego doboru projektora oraz powierzchni ekranu, na którym wyświetlany będzie obraz. Nowoczesne, jasne oraz bardzo nasłonecznione wnętrza nie stanowią dla nas żadnych problemów. Jeśli chodzi o dobór wielkości obrazu zawsze kierujemy się wielkością kościoła i czytelnością tekstu. Ekrany projekcyjne produkowane są przez nas w różnych wielkościach wystarczy tylko wybrać odpowiedni projektor.

Największą zaletą takiego systemu jest duża możliwość dopasowania go do indywidualnej specyfiki kościoła. Sam projektor nie zajmuje dużo miejsca a technologia daje mu coraz więcej możliwości umieszczania nawet w bardzo wymagających miejscach. Ekran projekcyjny, na którym wyświetlany jest obraz jest specjalnym rodzajem materiału, który może być zwijany w estetycznej i subtelnej obudowie dopasowanej do wnętrza stylem i kolorystyką.

Podsumowując: bardzo dobra jakość obrazu, duża jasność i możliwość dopasowania nawet do najbardziej wymagających wnętrz. Bardzo wygodne i uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się tak w kościołach jak w salach katechetycznych gdzie poza głosem chcemy dołączyć obraz lub po prostu wyświetlić prezentację lub film.

Taki system prezentacji podłączony jest pod komputer, który może być użyty podczas prowadzonego nabożeństwa ( specjalne oprogramowanie Ceremonia bardzo ułatwiające pracę organisty) a także w pełni obsługiwać system projekcji.

Systemy projekcji dostosowujemy do warunków panujących w kościele. Zapraszamy do kontaktu tel. 0-502 002 006 oraz 22/613 88 99

zobacz więcej ...