Nowoczesne rozwiązania w kościołach

Nowoczesne rozwiązania do kościołów

Nowoczesne rozwiązania do kościołów.

Projekcja i nagłośnienie- dopasowanie do budynków sakralnych.

Budynki sakralne- kaplice, kościoły, katedry. Wystrój tych budynków jest bardzo różny- style wnętrz, układ, architektura; w każdym kościele są ogromne różnice.

Tak samo nie ma jednego sposobu na dobranie odpowiedniego systemu ani nagłaśniającego jak projekcyjnego. Wiadomo; w nowobudowanych świątyniach, o nowoczesnej architekturze, projektowanych już z uwagą na takie systemy, zastosowanie takich systemów jest stosunkowo proste. Prawdziwym wyzwaniem jest dopasowanie nowoczesnej techniki do tradycyjnego np. gotyckiego lub barokowego wnętrza. Cały czas zależy aby system działał tak samo dobrze, jednak powinien on być skromny, nie rzucac się w oczy oraz nie zaburzać stylu wnętrza.

Technika w kościele:

Systemy nagłośnieniowe oraz multimedialne coraz częściej wkraczają w każdą dziedzinę życia. Tak w domach prywatnych, salach szkoleniowych, konferencyjnych, tak samo spotykamy je w budynkach sakralnych. Dziś nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie kościoła bez odpowiedniego nagłośnienia- jest to już standardem.

Coraz częściej do kościołów wkraczają także systemy wyświetlania obrazu-w połączeniu z mową jest to najlepszy sposób przekazywania informacji. W kościołach jest to najlepszy sposób na wyświetlanie tekstów pieśni oraz otwiera nowe możliwości na nietypowe spotkania wiernych- np. pokaz z ostatniej pielgrzymki lub wyświetlanie tematycznych filmów.

W salach katechetycznych jest to najlepsze dopełnienie nauk- słowo mówione w połączeniu z obrazem jest najlepiej przyswajane przez człowieka.