Kościół Online – czym jest i jak powstał?

W każdy weekend ponad 27,000 ludzi spotyka się w więcej niż 13 lokalizacjach (kościołach) w Stanach Zjednoczonych. Nawet pomimo tego, że kościoły znajdują się w rożnych miejscach, uczestnicy nabożeństw otrzymują to samo nauczanie i dlatego są zjednoczeni jako jeden kościół lecz różnych miejscach.

Każde nabożestwo odbywa się w bardzo nietradycyjnym jak na kościół środowisku, gdyż kościoły są tworzone w odnowionych fabrykach, starych kinach i szkołach. To wszystko z myślą o zapraszaniu ludzi do kościoła, którzy być może nie czuliby się zbyt komfortowo przychodząc po raz pierwszy do tradycyjnego budynku kościoła.

Kilka lat temu, LifeChurch.tv zaczął rozważać możliwość umieszczenia nabożeństw w internecie transmitowanych online dla ludzi, którzy nie mieli możliwości przyjść do kościoła. Pojawiło się wiele pytań typu, “Co zrobić aby było to czymś więcej niż przekaz internetowy kazania z niedzieli"? Czy ludzie złapią te ideę i się zaangażują? Jak osiągnąć cel Kościoła w środowisku wirtualnym? Niemniej jednak kościół uchwycił misję aby stworzyć nabożeństwo w kościele online, które przypominają to, czego możesz doświadczyć w fizycznym kościele.

Dziś można odwiedzić live.lifechurch.tv uczestniczyć w uwielbianiu, kazaniu i wspólnocie ludzi którzy rozmawiają ze sobą w czasie nabożeństwa online. Co więcej, jeśli potrzebujesz modlitwy, jeden z wolontariuszy kościoła online będzie sie modlił z tobą. Kościół online ma wiele wyzwań i stawia wiele pytań ale działa on dokładnie jak normalny kosściół z w pełni oddanymi pastorami i wolontariuszami.