Katechetyczny klub filmowy

Katecheza z projektorem multimedialnym.

Co tydzień we czwartki po wieczornej Mszy św. w dębickiej parafii pw. Miłosierdzia Bożego odbywają się spotkania klubu filmowego.

Działa on pod auspicjami parafialnej Caritas, podobnie jak kawiarenka, galeria sztuki czy szkoła malarstwa i rysunku. Wszystko to pomaga ludziom, realizując ich potrzeby. W podziemiach kościoła powstała nawet sala kinowa. Zamontowano 170 krzeseł, umieszczono dobrej jakości ekran i projektor oraz profesjonalne nagłośnienie.

W zeszłym roku wygraliśmy miejski konkurs na popularyzację dorobku Jana Pawła II. Podpisaliśmy umowy z dwoma dystrybutorami i pokazaliśmy 30 filmów na ten temat. Obejrzało je tysiąc osób – dodaje ks. Kołodziej. Teraz co tydzień parafialne kino wyświetla inny film. Janina Bartkowicz jest prawie na każdym.

To są obrazy dokumentalne, mówią o ważnych sprawach. Ceni sobie, że przed każdym filmem jest wprowadzenie, a po projekcji często wywiązuje się dyskusja.

Spotkania są otwarte. Za każdym jest około 30 widzów, a nieraz więcej. Udział w projekcjach jest bezpłatny. Spotkania klubu filmowego to jest pewien rodzaj katechezy dorosłych.