Program Ceremonia

CEREMONIA to nowoczesny program komputerowy, którego przeznaczeniem jest pomoc w prowadzeniu liturgii poprzez tworzenie i wyświetlanie slajdów z wykorzystaniem projektora multimedialnego.

Najważniejsze cechy CEREMONII 2.2:

- Gotowa baza około 1000 pieśni kościelnych, podzielonych na kategorie, gotowych do wyświetlenia na ekranie projektora podłączonego do komputera oraz pełny tekst Pisma Śwętego.
- Możliwość dodawania i edycji pieśni i tekstów (np. ogłoszeń duszpasterskich lub komunikatów).
- Gotowy zestaw schematów slajdów (tła, czcionki, kolory) oraz możliwość dodawania własnych schematów, urozmaica sposoby prezentacji tekstów wiernym.
- Praca z dwoma ekranami sprawia, że wierni widzą jedynie przeznaczony dla nich slajd, wyświetlany przez rzutnik multimedialny, a prowadzący liturgię obsługuje ekran główny aplikacji.
- Intuicyjny interfejs programu umożliwia jego sprawną obsługę.
- Wbudowany odtwarzacz plików video (AVI, MPG).
- Współpraca z typowymi pilotami do obsługi prezentacji typu Microsoft Powerpoint.
- Animowane przejścia pomiędzy slajdami.
- Możliwość zapisu pieśni harmonogramu do pliku tekstowego, a tym samym drukowanie ich z poziomu dowolnego edytora tekstu.
- Możliwość zapisu slajdów harmonogramu do plików graficznych BMP.
- Błyskawiczny dostęp do wybranej pieśni poprzez jej numer. Po wpisaniu z klawiatury numeru pieśni i zatwierdzeniu klawiszem ENTER, program automatycznie wyświetla pieśń na ekranie rzutnika.
- Wyświetlając ogłoszenia na rzutniku można trafić do osób, które są wzrokowcami i ułatwić zapamiętanie najważniejszych informacji.

Tu można pobrać wersje demo programu.

Wymagania sprzętowe:
- Komputer z procesorem 1GHz lub szybszym,
- System Windows 2000 Professional z Service Pack 4, Windows XP z Service Pack 2 lub Windows Vista (systemy 32-bitowe),
- 256MB pamięci RAM, zalecane 512MB lub więcej,
- Przynajmniej 400MB przestrzeni na dysku,
- Napęd DVD-ROM,
- Karta graficzna z możliwością podłączenia dwóch monitorów lub laptop z możliwością wyświetlania obrazu jednocześnie na ekranie wbudowanym i zewnętrznym (w trybie rozszerzonego pulpitu).

Uwaga: aplikacja może nie działać prawidłowo w przypadku wysyłania obrazu na projektor przez łącze Wi-Fi. Najczęściej takie połączenie nie zapewnia "dualności ekranu" - na projektor można wysłać tylko ekran główny Windows. Prosimy przetestować wersję demo.

Powyższe wymagania dotyczą jedynie komputera na którym będzie zainstalowana CEREMONIA. Do pełnego wykorzystania możliwości programu jest potrzebny dodatkowo projektor multimedialny, ekran i połączenie komputera z projektorem.