Nowoczesne Rozwiązania

Nowoczesne rozwiązania do kościołów.

Nowoczesne rozwiązania do kościołów

Projekcja i nagłośnienie muszą zostać dopasowane do indywidualnego wnętrza budynku sakralnego, ponieważ budynki sakralne, kaplice, kościoły, katedry mają wiele różnic np. w stylu wnętrza, umieszczeniu kolumn i całej architekturze.

Nie istnieje jeden dobry sposób rozmieszczenia systemu nagłaśniającego i projekcyjnego, dlatego do każdego projektu należy mieć indywidualne podejście. W nowobudowanych świątyniach, o nowoczesnej architekturze, projektowanych z myślą o dobrej akustyce zaprojektowanie systemu Audio Video jest dużo łatwiejsze. Prawdziwym wyzwaniem jest dopasowanie nowoczesnej techniki do zabytkowego wnętrza, istotne jest aby system działał dobrze, pozwolił zachować styl wnętrza i nie rozpraszał uczestników spotkań.

Każdy budynek sakralny może być wyposażony w najnowsze osiągnięcia techniki.
Często z zewnątrz tylko cegły w murze wskazują na to, że budowla ma za sobą setki lat istnienia. Wewnątrz kościół zachowuje swój wyjątkowy i zabytkowy styl, a umiejętnie rozmieszczona elektronika wskazywać by mogła na nowoczesną budowlę z wyjątkowo nowoczesnymi rozwiązaniami.

Kościół może być wyposażony w klimatyzację, ogrzewanie podłogowe, wręcz naszpikowany nowoczesną elektroniką, która czuwa nad jego bezpieczeństwem (system alarmowy). Mogą to być urządzenia antywłamaniowe, przeciwpożarowe, na wieży kościoła zamontowane elektroniczne zegary wygrywające hejnały. Zastosowanie najnowszych urządzeń elektronicznych w kościołach służy uczestnikom mszy oraz wszystkim użytkownikom. Ważne jest aby umiejętnie rozmieszczona elektronika profesjonalnie dopasowana była do stylu wnętrza kościoła.