Oprogramowanie Ceremonia

Sprawdzony i cieszący się uznaniem program CEREMONIA

Ceremonia Program do Kościoła

Ceremonia Program w Kościołach

Do wygodnej prezentacji pieśni i modlitw podczas Mszy oferujemy sprawdzony i cieszący się uznaniem program CEREMONIA, to nowoczesny program komputerowy, którego przeznaczeniem jest pomoc w prowadzeniu liturgii poprzez tworzenie i wyświetlanie na rozwijanym ekranie z wykorzystaniem projektora multimedialnego lub ekranu telewizora.

Program i baza pieśni religijnych, pozwala na wybór najbardziej odpowiadającej oczekiwaniom ks. Proboszcza, organisty oraz wiernych. Pieśni łatwo ustawić w kolejności w jakiej będą wyświetlane z projektora na ekranie. To dobry zbiór pieśni kościelnych zawierający cały Śpiewnik ks. Jana Siedleckiego, oraz teksty ze śpiewników Exsultate Deo, Abba Ojcze, Skarbiec pieśni kościelnych jak i program do wyświetlania slajdów w kościele za pomocą projektora multimedialnego, posegregowana w odpowiednie foldery.

Najważniejsze cechy oprogramowania:

– Gotowa baza ponad 1000 pieśni kościelnych, podzielonych na kategorie, gotowych do wyświetlenia na ekranie projektora podłączonego do komputera oraz pełny tekst Pisma Świętego.
– Możliwość dodawania i edycji pieśni i tekstów (np. ogłoszeń duszpasterskich lub komunikatów).
– Gotowy zestaw schematów slajdów (tła, czcionki, kolory) oraz możliwość dodawania własnych schematów, urozmaica sposoby prezentacji tekstów wiernym.
– Praca z podzielonym ekranem laptopa sprawia, że wierni widzą jedynie przeznaczony dla nich podgląd wyświetlany przez projektor, a osoba prowadząca widzi swoją część ekranu.
– Intuicyjny interfejs programu umożliwia jego sprawną obsługę.
– Współpraca z typowymi pilotami do obsługi prezentacji typu Microsoft Powerpoint.
– Animowane przejścia pomiędzy slajdami.
– Możliwość zapisu pieśni harmonogramu do pliku tekstowego, a tym samym drukowanie ich z poziomu dowolnego edytora tekstu.
– Możliwość zapisu slajdów harmonogramu do plików graficznych BMP.
– Błyskawiczny dostęp do wybranej pieśni poprzez jej numer. Po wpisaniu z klawiatury numeru pieśni i zatwierdzeniu klawiszem ENTER, program automatycznie wyświetla pieśń na ekranie projekcyjnym.
– Wyświetlając ogłoszenia można trafić do osób, które są wzrokowcami i ułatwić zapamiętanie najważniejszych informacji.